Fotoğraflar yükleniyor

2.500
İlan No 253
İlan Tarihi 9 Mayıs 2022

Jeneratör Bakımı

Hayatımızın en önemli enerji türlerinden olan elektrik enerjisini üretmek için jeneratörleri kullanırız. Jeneratör elektrik enerjisi kesildiği zaman veya enerjinin olmadığı yerlerde elektrik enerjisi üreten bir makinedir. Jeneratörlerimizin uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde çalışması için düzenli jeneratör bakımı yapılmalıdır.

Jeneratörlerimiz arıza verdiği durumlarda bazen servis görevlisinin arızayı tespit edip onarması gerekmektedir. Bu durumlarda jeneratör bakımı için servis çağırmanız önerilir. Bu tür durumlarda jeneratör bakımı yaparken yanlış bir işlem yaparsanız hem tehlikelidir, hemde jeneratörünüzü daha okayötü bir hale getirebilirsiniz.

Bu yazımızda jeneratör bakımı ile ilgili bilgilendirirken, dizel jeneratörlerle ilgili de bilgi vermeye çalıştım. Jeneratör bakımı yapmadan evvel lütfen her türlü konuyu detaylıca okumaya özen gösteriniz.

elektrikçi

Jeneratör Genel Yıllık Bakımı

Dizel Jeneratör Bakımı
Genel
Jeneratör güvenli çalışacak bir şekilde dizayn edilmiş ve üretilmiştir. Bununla birlikte güvenlik sorumluluğu kullanıcıya aittir. Eğer belirtilen güvenlik önlemleri uygulanmış ise kaza ihtimali çgood enough azdır. Her hangi bir teknik operasyon ve işlem yapmadan önce gerekli emniyeti sağlamak operasyon veya işlemi yapan kullanıcıya aittir. Jeneratör bakımı yalnızca yetkili ve bilgili eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Jeneratör Bakımı Çok Önemlidir Elektrik gittiği zaman sıklıkla kullanılan jeneratör kesilen elektriği tekrar eski haline getiren ve mazotla çalışan teknolojik bir araçtır. Elektrik kesintisi sırasında kullanılan jeneratör bakımı ve onarımı son derece önemlidir.Mazotla çalışan jeneratör içinde bulunan motorlar sayesinde elektriği hızlı bir şekilde üretmektedir. Jeneratör de diğer araçlar gibi elektronik bir sisteme sahip olduğundan ve her şeyden önce insan yapımı bir alet olmasından dolayı zaman zaman tekleyebilmekte hatta tamamen susabilmektedir. O yüzden bu tür olumsuzluklara sebebiyet vermemek için jeneratör bakımı ve onarımı zamanında yapılması son derece önemlidir. Elektrik kesintilerinde hanelerin ve özellikle iş yerlerinin adeta bir can simidi olan jeneratör, elektrik kesildiği andan itibaren devreye girdiğinden dolayı çoğu zaman iş yerlerindeki çalışmalarda hiçbir aksamaya mahal vermemektedir. İş yerleri için büyük önem arz eden jeneratörlerin başlıca arızalanma nedeni kullanım hatalarıdır. Yanlış kullanımdan dolayı arıza verebilen jeneratörlerin bakımı, ilgili servisler tarafından aylık ve yıllık periyotlar halinde kısa süre içerisinde yapılır. Unutmamak gerekir ki, elektrik kesintileri çoğu zaman zamansız bir şekilde olur ve bu nedenle elektriğin saatlerce verilemediği durumlarda birçok işin yarım kalmasına kaçınılmaz bir durumdur.

Genel Jeneratör Bakımı

Uyarılar
Tüm güvenlik önlemlerini ve uyarılarını okuyup anlamanız gerekmelidir
Jeneratör bakımı yapmadan ve çalıştırmadan önce kitaptaki tüm uyarıları okuyup ve önerilen şeyleri okuyup anlamanız gerekmektedir.
Bu kitaptaki prosedür talimat ve güvenlik önlemlerine uyulmaması durumunda kaza ve yaralanmaların olması muhtemeldir.
Bilinen emniyetsiz durumlarda jeneratörünüzü asla çalıştırmayın.
Eğer jeneratörünüzde emniyetsiz bir durum var ise tehlike uyarısı levhası koymalısınız. Acil durum butonuna basınız ve akünün negatif (-) kutbunun bağlantısını keserek olumsuz durum düzeltilene kadar jeneratörün çalışmasını engelleyiniz.
Jeneratör grubuna yetkili olmayan kişiler tarafından müdahale edilmemelidir bunun için uyarı levhaları kullanmalıdır.
Jeneratöre bakım onarım ve temizlik yapılmadan önce acil durdurma butonuna basıp akünün negatif (-) kutbunu çıkararak bağlantısını kesmeniz gerekmektedir.
Jeneratör standartlarına uygun bir şekilde yetkili servislerce kurulmalı ve çalıştırılmalıdır.
Bakım ve onarım yetkili servis tarafından yapılmalıdır.
Acil durdurma butonunun yerini öğrenin acil kapatma butonlarının tuşlarını sadece acil durum esnasında kullanılmalıdır.
Normal kapatma durumlarında acil kapatma butonları kullanılmamalıdır.

Yorumlar

inan türk

Üyelik tarihi: 31 Ağustos 2021

Üyenin tüm ilanlarını görüntüle
Cep532 765 73 08
İlan sahibi: inan türk
Ara

CABUKSATALIM.COM’DAN ALIŞ VERİŞ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

-Yüz yüze görüşmeden ve beğendiğiniz ürün, gayrimenkul ve araçları görmeden tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları aracılığıyla yapılması talep edilen para transferlerini gerçekleştirmeyin, kesinlikle kapora ve benzeri ödemeler yapmayın.

-Her şeyi sağlıklı yaptıktan sonra ürün/gayrimenkul teslim işlemini yaparken aynı anda ödeme yapın ve dekont açıklamasına ürün bilgisini mutlaka yazın, ayrıca ürün sahibinin kendisine havale veya eft yapmaya özen gösterin. Ürün başkasına havale veya eft başkasına ait olursa sorun yaşayabilirsiniz.

-İlgilendiğiniz ürün, emlak ve araçla ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Araç için plaka numarası ile araç üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti (hacizli, rehinli vb.) olup olmadığını araştırın. Emlak için ilgili tapu dairesinden araştırmanızı mutlaka yapın.

-Alacağınız aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz. Aracın servis kayıtlarını kontrol edin.

-Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayın.

-Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, www.cabuksatalim.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

-Aldığınız ürünün size teslim edilmesini garanti altına almak ve yaptığınız ödemenin güvenliği için alışverişlerinizde Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemini kullanmaya özen gösterin.

-Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

-Güvenli e-Ticaret (GeT) sisteminde ödemenizi cabuksatalim.com havuz hesabına yaparsınız. Satıcı size ürünü kargo ile gönderir. Ürünün elinize ulaşması ile birlikte ürünü kontrol etmek ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmak için 4 iş günü zamanınız olur. Ürüne onay vermenizi takiben ödemeniz satıcıya aktarılır.

-Üründe sorun olması halinde ürünü satıcıya aynen geri gönderebilir, ödemenizi geri alabilirsiniz. Aynı şekilde, satıcı ürünü belirtilen süre boyunca göndermese bile ödemeniz cabuksatalim.com hesaplarında güvence altında olacak ve işlem süresi sonunda da tekrar eksiksiz olarak tarafınıza iade edilecektir.  

-GeT sistemi dışında verilmiş ilan sahiplerinden ilanlarını GeT sistemi ile vermelerini talep edin. Alışverişiniz Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi dışında gerçekleştirilmek isteniyorsa ürünü teslim almadan ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmadan ödeme yapmayın. cabuksatalim.com’da tam anlamı ile güvenliğinizi sağlayan tek sistem Güvenli e-Ticaret (GeT)’tir.

-Kapıda ödemeli bir alışveriş yapılıyorsa, sorun çıkması halinde satıcıya ulaşabileceğiniz sabit bir iletişim ve adres bilgisi alın. Ürününüzü teslim alırken kargo yetkilisinin yanında ürünü açıp kontrol edin, sorun olması halinde tutanak tutturun.

-Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde cabuksatalim.com’un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

cabuksatalim.com

.